mimari


İstedik ki ATLAS VADİ’ nin üzerindeki güneş hiç batmasın, bu yüzden projemizin mimarisinde dış cephemizde dikey ışıklar ve tabandan tavana kadar uzanan pencereler kullandık.
İstedik ki en puslu günlerde bile Güneşin şen yüzünü hissedebilelim. Güneşli günlerde ise en sıcak misafirimiz olsun Güneş, buyursun girsin pencerelerimizden içeri, evimizin en ücra köşelerine kadar.

En mutlu günlerinizi burada yaşamanızı diliyoruz, bu yüzden mutlulukla uçuşan gönüllerinizi temsilen üstünüzde mutluluğun simgesi olsun, gece karanlığında ise sizi altına almış koruyucu kanatları simgelesin diye "Uçan Çatı" adını verdiğimiz, altında oturana güven, karşıdan seyredene çok büyük keyif verecek olan çatıyı kondurduk tüm binalarımızın üstüne.

Kocaman bir site giriş kapısı tasarladık. Kocaman sevgi dolu yüreği andıran evinize geldiğinizde, ailenizin sevgi dolu sıcaklığı ile sizi karşılayan, kocaman bir hoş geldin diyen.

Ve projenin tam ortasında yeşil ve suyun muhteşem arkadaşlığı ile huzur duyacağınız bir vadi oluşturmak istedik. Dostlarınızla ailenizle keyifli vakit geçireceğinizi düşündüğümüz bu vadide dileriz yeşil kadar yaşam dolu, akan su kadar berrak ve coşkulu bir hayatınız olur.